post8

پانل تنظیمات پوسته‌ی وردپرس سبب صرفه‌جویی بسیاری در وقت برای اعمال تغییرات در پوسته می‌شود. اکثر پوسته‌های حرفه‌ای دارای پانل تنظیمات هستند اما اگرشما توابع خاصی برای کنترل پوسته مد نظرتان باشد نیاز دارید تا پانل تنظیمات پوسته را٬ خود بسازید. در این نوشته با برترین فریم‌ورک‌های ایجاد پانل تنظیمات را آشنا می‌شوید :

Slightly Modded Options framework (SMOF)

Slightly Modded options framework یک پانل تنظیمات با ظاهری مدرن برای کنترل تمامی توابع موجود در پوسته است. این فریم‌ورک ویژگی‌های منحصربه‌فردی ازقبیل اسلایدر لغزنده (drag and drop slider) ٬پترن‌ها پس‌زمینه و کتابخانه‌های ارسال پرونده و … است. SMOF بهترین فریم‌وردک برای توسعه‌دهندگان پوسته‌های وردپرس است.

Upthemes Framework

Upthemes framework یک فریم‌وردک سبک برای پانل تنظیمات پوسته شامل موتور توسعه‌پذیر برای سئو است. این فریم‌ورک شامل تنظیماتی برای کنترل لایه‌های دلخواه٬ رنگ‌های زمینه‌ای٬ سربرگ و تصویر پس‌زمینه است. این فریم‌ورک همچنین ویژگی‌ چندزبانه را پشتیبانی می‌کند.

NHP Theme Options Framework

NHP یک فریم‌ورک ساده برای پانل تنظیمات پوسته است که قابلیت گسترش و انعطاف‌پذیری بالایی دارد. NHP شامل ویژگی‌های بسیاری از جمله کلاس اعتبارسنجی٬ انواع زمینه‌های دلخواه٬ پیام‌های خطای دلخواه٬ تب‌بندی دلخواه٬ درون‌ریزی/برون‌ریزی تنظیمات و .. است.

Options Framework theme

Options Framework یک فریم ورک قدرتمند برای ساخت پانل تنظیمات برای پوسته‌ی وردپرس است. این فریم‌ورک به راحتی با هر پوسته‌ای همگام‌سازی می‌شود. این فریم‌ورک شامل نظیمات تایپوگرافی نیز می‌باشد.

My option panel

یک فریم‌ورک شامل ویژگی‌های گزینش‌گر کشویی٬ ویرایشگر دیداری٬ زمینه‌های تایپوگرافی٬ زمینه‌های ورودی و .. است. همچنین قابلیت درون‌ریزی و برون‌ریزی را نیز دارد.

Redux Framework

Redux Framework یک فریم‌ورک برای پانل تنظیمات پوسته‌ی وردپرس قابل گسترش بر پایه NHP است . این فریم‌ورک ویژگی‌های بسیاری از قبیل  API تنظیمات وردپرس ٬ انواع زمینه‌های چند لایه٬ خطاهای اعتبارسنجی ٬ تابع درون‌ریزی/برون‌ریزی  و .. را ارائه می‌دهد !

  Options Framework

تفاوت‌هایی با options framework theme دارد.

استفاده از این افزونه بسیار راحت است !

OptionTree

OptionsTree یک پانل تنظیمات پوسته‌ ایجادکننده‌ی رابط‌کاربری برای وردپرس است.این افزونه توسط ThemeForest – بزرگترین فروشگاه پوسته‌ی وردپرس در وب – پشتیبانی و حمایت می‌شود.

 

منبع : همیار وردپرس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *