خطای محدودیت آپلود فایل !!! یکی از بدترین ارورهایی که کاربرانی که سرعت پایینی دارند یا هاست مناسبی استفاده نمیکنند می باشد.
در نسخه های قدیمی وردپرس در حالت پیش فرض کاربر مجاز به آپلود حداکثر ۲ مگابایت فایل در یک زمان بود اما در نسخه های جدید وردپرس شما می توانید تا ۸ مگابایت فایل در یک زمان آپلود کنید. اما ۸ مگابایت هم مقدار نسبتا کمی است زیرا برخی از اوقات لازم است تا فایل های بزرگ تری را آپلود کنیم. اگر شما هم از هاست های اشتراکی استفاده می کنید احتمالا به این مشکل ببرخورد کرده اید.در این مطلب با ما همراه باشید.

۱- افزایش حجم آپلود توسط فایل PHP.INI

اگر به فایل php.ini (این فایل در فولدر wp-admin قرار دارد) دسترسی دارید بهتر است از این روش استفاده کنید. ابتدا این فایل را توسط یک ویرایشگر متن باز کنید سپس کد های زیر را به آن اضافه کنید و آن را ذخیره نمایید.

 

upload_max_filesize = 64M

post_max_size = 64M

max_execution_time 300

– استفاده از فایل htaccess

برای استفاده از این روش کافی است تا کد های زیر را در فایل .htaccess (این فایل در ریشه هاست شما قرار دارد) قرار داده و ذخیره نمایید.

php_value upload_max_filesize 64M

php_value post_max_size 64M

php_value max_execution_time 300

php_value max_input_time 300

 

– برداشتن محدودیت آپلود با استفاده از فایل فانکشن قالب

در این روش تنها کافی است تا کد های زیر را به فایل فانکشن قالب خود اضافه کنید تا محدودیت حجم آپلود را به ۶۴ مگابایت افزایش دهید.

@ini_set ( ‘upload_max_size’, ’64M’ ) ;

@ini_set ( ‘post_max_size’, ’64M’ ) ;

@ini_set ( ‘max_execution_time’, ‘300’);

افزونه هایی هم در زمینه افزایش حجم برای وردپرس موجود می باشند که شما می توانید با نصب آنها به صورت خودکار حجم آپلودی خودتون رو افزایش بدید.

افزونه Increase Upload Max Filesize

افزایش حجم آپلود فایل در وردپرس توسط افزونه های رایگان

افزونه Upload Max Filesize با افزودن خودکار یک سری کد به فایل php5.ini یا php.ini باعث می شود تا حجم آپلود فایل سایت شما افزایش پیدا کند. بلافاصله پس از نصب افزونه این تغییرات اعمال می شوند. برای اینکه مطمئن شوید افزونه کار خود را بدرستی انجام داده است, می توانید وارد مسیر ابزار ها >> Upload Max Filesize شوید و Current Status را چک کنید. اگر مقدار upload max filesize برابر با ۳۲M یا بیشتر بود یعنی افزونه به درستی کار خود را انجام داده است. در صورتی که افزونه به درستی کار کرد می توانید با خیال راحت افزونه را غیر فعال کنید زیرا محدودیت آپلود فایل برای سایت شما افزایش پیدا کرده است و دیگر نیازی به آن ندارید.

اما اگر upload max filesize کمتر از ۳۲M باقی ماند, ابتدا چندیدن دقیقه صبر کنید. اگر پس از ۳۰ دقیقه تغییری حاصل نشد, ممکن است به این دلیل باشد که سرور شما فایل php5.ini را تشخیص نمی دهد و فقط می تواند فایل php.ini را تشخیص دهد. پس لطفا تیک گزینه USE php.ini INSTEAD OF php5.ini را بزنید و بر روی دکمه آبی رنگ کلیک کنید. پس از چند دقیقه دیگر دوباره وضعیت upload_max_filesize را چک کنید.

افزونه PBP Increase upload limit

افزایش حجم آپلود فایل در وردپرس توسط افزونه های رایگان

این افزونه هیچ تنظیماتی ندارد, تنها لازم است شما آن را نصب کنید و فعال کنید. پس از فعال سازی این افزونه یک سری کد به صورت خودکار به فایل های سایت شما افزوده می شود و محدودیت آپلود سایت وردپرسی شما به بیش از ۲۵۰ مگابایت افزایش خواهد یافت.

 

منبع : روکش

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *