برخی مواقع پیش می آید که ما بخواهیم آدرس دامنه سایت وردپرسی خود را به طور کامل تغییر دهیم. در این زمان پس از ست کردن DNS های دامنه جدید با سرور سایت متوجه خواهید شد که همه چیز بهم ریخته است و تقریبا هیچکدام از آدرس های سایت شما با دامنه جدید قابل استفاده نیستند. دلیل بروز این مشکل این است که شما تنها آدرسی که به DNS های هاست متصل شده بود را تغییر دادید ولی هیچ تغییری در آدرس های ثبت شده در وردپرس ایجاد نکرده اید.برای رفع این مشکل مقاله زیر را بخوانید.

خوب در ابتدا باید آدرس کلی سایت را از دامنه قبلی به دامنه جدید تغییر دهیم. راحت ترین راه استفاده از فایل wp-config.php می باشد. برای این کار این فایل که در فولدر اصلی وردپرس قرار دارد را پیدا کنید. سپس کد زیر را درون آن قرار دهید و فایل را ذخیره نمایید.

 

define (‘ RELOCATE ‘ , true ) ;

حال آدرس جدید سایت را در مرورگر باز کنید, خواهید دید که سایت و پنل مدیریت وردپرس با آدرس جدید ست شده و باز می شوند. پس از انجام این کار حتما این تکه کد را حذف یا کلمه false را به true تغییر دهید و فایل را ذخیره کنید.

خوب تا اینجای کار ما توانستیم آدرس جدید را برای بخش مدیریت و بخش های وسیعی از سایت تغییر دهیم. اما هنوز مشکلی وجود دارد و آن هم وجود آدرس های قدیمی در پست ها می باشد. برای رفع این مشکل هم می توانیم از افزونه Search and Replace استفاده کنیم. ابتدا این افزونه را نصب و فعال کنید سپس به مسیر ابزار ها » Search & Replace مراجعه کنید.

آموزش تغییر آدرس (دامنه) اصلی سایت وردپرس

در این صفحه در بخش Global Search & Replace دو فیلد وجود دارد در فیلد Search for آدرس قدیمی سایت را وارد کنید و در فیلد Replaced with آدرس جدید را وارد کنید. پس از این کار تیک گزینه All – search and replace! را بزنید و روی دکمه Go کلیک نمایید تا تغییرات اعمال شوند.

حال آدرس سایت خود را در مرورگر وارد کنید تا ببنید تمامی آدرس های قدیمی سایت شما به آدرس های جدید تغییر پیدا کرده اند.

در همین تاپیک  مشکلات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

روکش منبع ما در این مقاله

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *